fbpx

Otvorili sme nové vývojové centrum v Schaeffler Kysuce: Think tank pre mobilitu budúcnosti

Nové vývojové centrum a modernizácia skúšobne spoločne predstavujú pre spoločnosť Schaeffler investíciu vo výške asi 20 miliónov eur. „Schopnosť inovovať nebola pre našu spoločnosť nikdy dôležitejšia ako teraz,“ uviedol Matthias Zink, CEO Automotive Technologies v spoločnosti Schaeffler AG. 

„Spoločnosť Schaeffler ako technologická firma orientovaná na budúcnosť výrazne investuje do výskumu a vývoja – na Kysuciach, ale aj na celom svete.“

Centrum vyvíja produkty a komponenty pre elektromobilitu, ako aj podvozkové systémy napríklad pre automatizovanú jazdu.

V kysuckej pobočke spoločnosti Schaeffler pracuje asi 4 300 ľudí dvadsiatich národností, pričom vyše 350 z nich pracuje vo vývoji. Spoločnosť plánuje do roku 2025 zvýšiť počet vývojárov, ktorí tu budú pracovať na budúcnosti mobility, na 500. Aby sa tento cieľ podarilo naplniť, spoločnosť Schaeffler Kysuce vytvára niekoľko nových pozícií. Zameriava sa pritom najmä na čiastočne a plne elektrické technológie pohonu ako hybridné moduly či elektrické nápravy. „Región Kysúc je pre spoločnosť Schaeffler ideálny. Umožňuje nám využívať univerzity a výskumné inštitúcie svetovej kvality s relevantnou technologickou odbornosťou a zároveň získať prístup k najlepším a najšikovnejším vývojovým špecialistom na Slovensku,“ povedal Milan Jurky, konateľ a riaditeľ spoločnosti Schaeffler na Kysuciach.

Nové vývojové centrum na Kysuciach je súčasťou silnej globálnej siete s viac ako 8 000 zamestnancami pracujúcimi v 20 výskumných a vývojových centrách v rôznych krajinách sveta. „Vo viac ako polovici našich vývojových lokalít pracujeme na elektrifikovaných hnacích sústavách, riešeniach mobility a inovatívnych riešeniach podvozkov pre našich zákazníkov z celého sveta,“ povedal Dr. Jochen Schröder, vedúci divízie e-mobility v spoločnosti Schaeffler.

Viac na:
https://www.schaeffler.sk/sk/news_media/press_releases/press_releases_detail.jsp?id=87922560