fbpx

Ľudia a príbehy: Natáčanie s profesionálnym jazdcom

,,Najťažšie bolo pre mňa zachovať si vážnu tvár,“ hovorí zamestnankyňa Schaeffler Kysuce, ktorá si zahrala po boku pretekára Marca Wittmanna.

Vzrušujúce akcie na trati, špičková technológia motorov a svetová tímová spolupráca. Spoločnosť Schaeffler sa aktívne zapája do prestížnych pretekov cestných vozidiel v Nemecku – DTM (Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) už mnoho rokov. Pre popredného svetového dodávateľa v automobilovom priemysle je toto partnerstvo dôležitou platformou pre vývoj nových technológií a inovácií, ktoré môže v rámci motošportu otestovať a predstaviť. K pretekom, samozrejme, patria aj špičkoví jazdci. Jedným z nich je aj ambasádor značky Schaeffler Marco Wittmann, ktorý aktuálne jazdí na vozidle Schaeffer BMW M4 GT3. 

Marco účinkuje spolu s viacerými zamestnancami Schaeffler aj v jednom inšpiratívnom videu, ktoré hovorí o prepojení filozofie motoršportu s hodnotami a firemnou kultúrou spoločnosti Schaeffler. 

Odkedy si súčasťou R&D tímu a čomu sa dnes venuješ?

Do Schaeffler Kysuce som nastúpila v júli 2020, ale už predtým som v závode pôsobila ako štipendistka na oddelení priemyselného inžinierstva a digitálneho podniku. Dnes pracujem na oddelení výskumu a vývoja na pozícii SW Concern Manager. Mojou úlohou je zabezpečiť, aby chyby vzniknuté v softvéri boli správne identifikované, zanalyzované a odstránené pri vývoji rôznych mechatronických produktov podľa Automotive SPICE (Automotive Software Process Improvement and Capability Determination) štandardu. Je to vlastne najdôležitejší štandard riadenia procesov, kvality a vývoja softvéru, ktorý je dnes v automobilovom priemysle čoraz viac zastúpený. A jeho význam rastie aj s rozvojom elektromobility.

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

Moja práca je skutočne zaujímavá a veľmi rôznorodá. Každý projekt je iný a v každom je priestor niečo objavovať a analyzovať. 

Ako prebiehal casting do takéhoto korporátneho videa? Niekto ťa nominoval, alebo si ťa vybrali z nejakého špeciálneho dôvodu?

Oslovil ma vedúci nášho oddelenia, Ján Klimko. Povedal, že sa naša centrála v Nemecku chystá točiť promo video s pretekárom Marcom Wittmannom a rád by ma do neho nominoval. Ja som súhlasila a tak sa začala naša komunikácia s nemeckým tímom.

Ako a kde prebiehalo natáčanie  dostala si nejaký scenár a pokyny? Ako sa ti pracovalo so štábom?

Natáčanie prebiehalo v  hale v Schaeffler Herzogenaurach, ktoré vybrali ako vhodné miesto pre jednotlivé scény. Tým, že všetko bolo pre mňa nové, niekedy sa scéna točila na päť- ale aj desaťkrát, pretože režisér mal jasnú predstavu, ako má vyzerať výsledok. Avšak štáb bol veľmi fajn, trpezlivo nás usmerňoval a veľa sme sa spolu nasmiali.

Čo bolo pre teba najťažšie a čo si si vyslovene užila?

Najťažšie pre mňa bolo zachovať si vážnu tvár, keď sa na mňa pozeral celý štáb😊. Celé natáčanie som si však nesmierne užila, hlavne kvôli uvoľnenej atmosfére a možnosti stretnúť Marca naživo. 

Ak by si mala možnosť ísť do podobného projektu znovu, išla by si?

Určite by som do toho išla ešte raz, odporúčam túto skúsenosť aj iným. 

Vraj sa venuješ zaujímavým koníčkom. Povieš nám, čo ti pomáha udržiavať work-life balance?

Vo voľnom čase sa venujem hre na bicie, v minulosti som pôsobila v metalovej skupine. Mám rada aj pohyb a šport, hlavne beh, plávanie a turistiku. Aktuálne som objavila aj čaro bojového športu Jiu Jitsu a acro yogy.