fbpx

Tvorme spolu budúcnosť elektromobility na Kysuciach

Vyvíjame inovatívne riešenia pre vozidlá budúcnosti

V areáli výrobného závodu Schaeffler Kysuce dnes staviame nové moderné výskumné a vývojové centrum, ktoré bude prinášať inovatívne riešenia v oblasti elektromobility pre automobilky z celého sveta. Máme ambíciu prilákať talenty, ktoré budú vyvíjať úplne nové riešenia umožňujúce udržateľnú mobilitu a účinné CO2 pohony pre hybridné, čisto elektrické alebo autonómne vozidlá.

Na zaujímavých projektoch pre významné automobilové spoločnosti v ňom bude celkovo pracovať 450 výskumníkov a inžinierov. Už dnes našich 230 kolegov na Kysuciach vyvíja kompletné elektrické pohonné systémy. A neskôr k nim pribudnú mechatronické riešenia pre autonómne riadenie vozidiel.

Registrácia do R&D centra

Ak máte dohodnutú návštevu R&D centra alebo plánovanú pracovnú cestu do R&D Schaeffler Kysuce, kliknutím na odkaz nižšie vybavíte vstupné formality rýchlejšie. Registráciou na nižšie uvedenom odkaze si vytvoríte žiadosť na vstup do priestorov R&D Schaeffler Kysuce, a po autorizácii zodpovednou osobou Vám príde informačný email s QR kódom, ktorým sa autorizujete na Self Service Module.

Vstupné formality si tak vybavíte za pár sekúnd.

Inovatívne riešenia pre vozidlá budúcnosti

Progress timeline

Čomu sa dnes venujeme?

Už dnes kysucký závod vyrába presné produkty a komplexné systémy v oblasti elektromobility pre motory, prevodovky a podvozky. Časti elektrických osí, modulárnu, vysoko integrovanú technologickú platformu pre elektromotory, hybridné pohonné jednotky, plne elektrické nápravy, elektrické parkovacie brzdy alebo mechatronické stabilizátory náklonu vozidla. K najnovším riešeniam patria modulárne spojkové aktuátory pre hybridné vozidlá.

V čom sme jedineční?

Výnimočnosť centra podčiarkuje aj fakt, že viaceré projekty, ktoré naši odborníci v technologickom centre navrhnú, sa budú vo výrobnom závode Schaeffler Kysuce aj vyrábať. Pokryjeme tak doslovne „celý životný cyklus“ — od návrhu cez skúšky v laboratóriách až po výrobu prototypov inovatívnych riešení v oblasti elektromobility.

"Verím, že možnosť vyvíjať technologické riešenia pre udržateľnú mobilitu, ktoré dokážu zvýšiť dojazd a bezpečnosť vozidiel, bude motiváciou pre mnohé talenty prísť pracovať na Kysuce."

Milan Jurky

konateľ a riaditeľ Schaeffler Kysuce

"Naši odborníci už dnes pracujú na špičkových riešeniach pre prémiové automobilové značky a vyvíjajú kompletné integrované elektrické pohonné systémy. Ide o systém s najvyšším stupňom integrácie motora, elektroniky, mechaniky a softvéru."

Ján Klimko

vedúci výskumu a vývoja Schaeffler Kysuce

Prihláste sa na odber nášho newslettra

Zaujíma vás elektromobilita, inovácie alebo možnosti profesionálneho uplatnenia v tejto oblasti u nás vo výskumnom a vývojovom centre Schaeffler Kysuce? Newsletter posielame iba raz za mesiac, nebudeme vás určite zbytočne spamovať.